Главная

Регистрация

Вход
Машина своїми Руками
Пятница, 26.04.2024, 10:47
Приветствую Вас Гость | RSS
Меню сайта
Все про машину
Статті по автоелектриці [522]
Статті по автоелектриці
Автосигналізації та протиугонки [100]
Автосигналізації та протиугонки
Іонізатори [4]
Іонізатори
Запалювання [110]
Запалювання
Акумулятори [54]
Акумулятори
Іммобілайзер [24]
Іммобілайзер
Одометри, спідометри [22]
Одометри, спідометри
Кондиціонери [16]
Кондиціонери
Розпіновки [12]
Розпіновки
Електросхеми [287]
Електросхеми
Парктроніки [24]
Парктроніки
Gps навігатор, антирадар [4]
Gps навігатор, антирадар
Інжектор, форсунки [4]
Інжектор, форсунки
Система ABS [2]
Система ABS
Центральний замок [8]
Центральний замок
Інші статті [150]
Інші статті
Своїми руками [148]
Своїми руками
Стартер, генератор [68]
Стартер, генератор
Датчики [90]
Датчики
Схеми [52]
Схеми
Автозвук [42]
автозвук
Авто поради [526]
Авто поради
Пошук ланцюгів [10]
Пошук ланцюгів
Електропроводка [1039]
Електропроводка
Установчі карти [72]
Установчі карти
Підключення Fortin [9]
Підключення Fortin
Автосигналізації [96]
Автосигналізації
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Форма входа
Главная » 2013 » Октябрь » 21 » закис озота
19:57
закис озота

закис озота
Нітрос - системи : перший крок до тюнінгу двигуна

На сьогоднішній день використання систем закису азоту для моментального збільшення потужності двигуна - єдина можливість для більшості гонщиків . Причому мова йде не тільки про вузькоспеціалізовані гоночних машинах. N20 можна розглядати як варіант для більшості користувачів , хто хоче отримати більшу віддачу від свого мотора , використовуваного в повсякденних поїздках.
На сьогоднішній день , компанії , що спеціалізуються у виробництві систем підвищення потужності на основі N20 , пропонують значний список устаткування найвищої якості . Ці системи досить прості і надійні в установці і експлуатації.

Перед тим як Ви задумаєтеся ЯК оттюнінговать свій двигун , ви повинні розуміти , що в результаті двигун вашого автомобіля / мотоцикла видаватиме всю свою потенційну потужність . Ви повинні відповісти собі на два питання : як часто і наскільки довго ви будете змушувати свій двигун працювати на межі ; яка система підвищення потужності найбільш прийнятна для вас в зручності і управлінні .

Якщо ви підходите до питання з точки зору "долар за кінську силу" , ви прийдете до рішення, що система закису азоту дає максимальну віддачу за кожен долар ваших вкладень при мінімальній зміні двигуна.

Двадцятирічний світовий досвід використання N20 довів можливість надбавки потужності від 10 до 200 кінських сил для серійних автомобілів , без кардинальної переробки двигуна . З ретельно обраної , правильно настроєною системою , ви будете впевнені у збільшенні потужності при збереженні надійності , що можна порівняти тільки із збільшенням об'єму вашого двигуна .


Як підвищити потужність?

Двигун функціонує спалюючи паливо , яке у момент спалаху в камері згоряння створює надлишковий тиск , штовхаючи поршні вниз. Хочете домогтися більшої потужності - спалюйте більшу кількість палива. При цьому буде вивільнятися більш кількість енергії , а, відповідно , з великим зусиллям штовхати поршні вниз.

Звучить досить просто . Але це не настільки просто зробити. Є різні чинники , що впливають на збільшення потужності двигуна. Ми розглянемо три найосновніших :

Будь-яке паливо вимагає для горіння кисень. Якщо ви хочете спалити більшу кількість палива , ви повинні також включити до складу суміші більшу кількість кисню. Фактично всі схеми збільшення потужності двигуна працюють на основі збільшення потоку палива і кисню.

Распредвали , клапани та карбюратори більшого діаметру , впускні і випускні канали , їх розташування і якість обробки поверхні , нагнітачі і турбокомпресори , закис азоту - яскраві приклади тюнінга двигуна дозволяє більшій кількості кисню спалювати більшу кількість палива , що і дає вам збільшення в потужності.

Системи уприскування закису азоту , ймовірно, найбільш ефективний спосіб збільшити потік кисню , а відповідно і палива в двигун. Це основна причина , по якій N20 системи дають таке велике збільшення потужності в порівнянні з іншими способами.

Інший основний чинник підвищення коефіцієнта потужності - випаровування палива. Бензин ( як і інші використовувані в гонках палива) не горітиме в рідкому стані в замкнутому просторі камери згоряння. Пальне має бути перетворено в " пар " (суміш палива з повітрям ) для найкращого згоряння. Це досягається термомеханічним способом у карбюраторах , або прямим інжекторним уприскуванням . Температура двигуна і механічне розпилювання - ключі до прискорення випаровування. Оброблене термомеханічним способом , розпорошене паливо перетворюється на крихітні крапельки , які швидко випаровуються в камері згоряння до моменту повного стиснення.

Розмір паливних крапель дуже важливий. Паливо, що подається в камеру згоряння має складатися з крапельок , розміром в десятки разів менше звичайної краплі бензину.

Третій фактор підвищення потужності , який ми розглянемо - повітря (якість суміші).

Спробуйте бігати на вершині 10,000 метрів в горах . Ви дуже швидко задихнетеся , виб'єтеся з сил через брак кисню . Чому ? Тому що повітря більш розряджений , менш насичений киснем , його тиск менше , ніж на рівні моря.

Сила впливу атмосферного тиску , температура повітря і його вологість - украй важливі для роботи двигуна. Ми не можемо вплинути на навколишнє середовище , але ми можемо до деякої міри регулювати якість суміші на вході. Ми охолоджуємо паливну суміш , щоб зробити її більш щільною до подачі в двигун. І чим більш щільною буде суміш - тим більше її наповнення паливом і повітрям , що дає додаткову потужність . Подається до складу суміші у вигляді зрідженого газу , закис азоту призводить до її негайного охолодженню , тому що температура випаровується скрапленого газу завжди на кілька порядків нижче температури навколишнього середовища .

Крім усього іншого , завдання систем закису азоту полягає в тому , що б підвищити щільність подаваного палива мінімум на 65 % по відношенню до стандарту . Більш щільна суміш, що подається в двигун , дасть велику додаткову потужність у поєднанні з N20 .


Чим закис азоту є і що вона дає двигуну ?

Для двигуна закис азоту можна собі уявити як більш зручну заміну стандартної атмосфери .

Оскільки ми зацікавлені в підвищенні змісту кисню в атмосферному повітрі , закис азоту дає нам простий інструмент для управління тим , скільки кисню буде присутній коли ви даєте двигуну додаткове паливо щоб вивільнити більшу кількість потужності .

Закис азоту - не паливо. Закис азоту - зручний спосіб додати додатковий кисень для спалювання більшої кількості палива.

Якщо ви додаєте закис азоту і не додаєте додаткове паливо , ви тільки прискорюєте швидкість з якою ваш двигун спалює паливо , яке він зазвичай використовує. Це призведе лише до деструктивної детонації. Енергія - супутник палива , а не N20 . Закис азоту дозволить вам спалити більшу кількість палива в тому ж самому інтервалі часу. Як результат - величезне збільшення загальної енергії, що вивільняється , отриманої від палива для прискорення вашого автомобіля / мотоцикла.

У закису азоту немає ніякого чаклунства . У дійсності , використання N20 принципово не відрізняється від використання карбюратора більшого перетину , кращої системи трубопроводів , нагнітача або турбокомпресора .

Повітря , яке використовуєте ви і ваш двигун , " зроблений " на рівні моря , містить :

азоту 78%;
кисню 21%;
і тільки 1 % - інші гази.
Закис азоту зроблена на основі двох найбільших складових земної атмосфери і містить дві молекули азоту і одну молекулу кисню.

Коли закис азоту подається в двигун , теплота згоряння руйнує хімічний зв'язок N20 , постачаючи ваш двигун великою кількістю кисню. А молекули азоту не дають суміші вибухати і детонувати двигуну . Всі гоночні двигуни функціонують по тих же принципах : більша кількість повітря (краща збалансованість , наддування , турбокомпресія або N20 ) плюс більша кількість палива в більш щільною суміші призводить до більшої кількості потужності.


Співвідношення ціна - якість

Зараз на ринку тюнінга пропонується величезна кількість різноманітних систем , якими може скористатися споживач .

Раніше ви могли витратити тисячі доларів на тюнінг сумішоутворення ( карбюратори , інжектори ), системи трубопроводів , клапани та насоси , вихлопні системи , поршні, доведення / переробку каналів , наддування або турбокомпресори , щоб отримати те ж саме підвищення потужності , яку забезпечить система закису азоту за кілька сотень доларів. Але це не означає , що марно буде встановити ці частини спільно з нітросом .

Якщо ви встановили систему N20 і вирішили йти далі по шляху збільшення потужності свого двигуна , все, перераховані вище , механічні системи тюнінга стають для вас актуальні. Ми розглядаємо нитрос , як кращий вибір для тих , хто не хоче відразу витрачати велику кількість грошей , але при цьому хоче добитися істотного збільшення потужності двигуна.

Необхідно відзначити ще один аспект проблеми. Весь механічний тюнінг увазі безпосереднє механічне втручання в роботу двигуна , переробку його вузлів і агрегатів. Це , у свою чергу , знижує ресурс двигуна , або веде до дуже дорогих замін таких частин , як блоки циліндрів , поршні , шатуни , колінчастий і розподілвали , клапани і т.д.

Система закису азоту дає " владу над потужністю на вимогу" - це одне з основних переваг N20 , тому що включається на вимогу користувача . Решту часу - двигун працює в своєму звичайному режимі без додаткових навантажень і вироблень палива. Таким чином , ми прийшли до ще одного висновку - економічності цих систем.

З систем закису азоту потрібно ще відзначити наступне:


Цілісність .

За будь нітрос системою стоять роки розробок і випробувань . Якщо стверджується , що система здатна до підвищення потужності для даного двигуна на 100 кінських сил , то тому, що це підтверджують серйозні випробування. Якщо ви прямуєте рекомендаціям виробника і не довіряєте інсталяцію системи непрофесійним механікам , ви отримаєте якісний результат.


Якість .

У продажу є багато систем , які робляться для щоденного використання. Всі вони перевіряються на складних вимірювальних стендах з моделюванням практичних умов використання для конкретного двигуна. Пред'являються високі вимоги до технологій, умов виробництва та обслуговування цих систем. У цьому запорука якості та успішної експлуатації .

Не слід використовувати на стандартних двигунах спеціалізовані гоночні системи без спеціальної доробки цих двигунів фахівцями тюнінгових ательє що мають багатий практичний досвід у тюнінгу двигунів.


Досвід .

Системи закису азоту проводяться протягом більш ніж двадцяти років. Їх надійність базується на щоденному вивченні успіхів так само , як і несправностей . Ці знання потім і застосовуються у виробництві . Навіть якщо сьогодні ви вирішили в перший раз встановити одну з N20 систем , будьте впевнені , що за нею стоїть понад двадцять років досвіду виробляє компанії .


Закис азоту і екологія

Використання закису азоту ( N20 ) не обов'язково збільшує у вихлопі оксиди азоту ( NOx) , які забруднюють повітря .

Використання деяких пропонованих систем ( за винятком спеціалізованих для гонок ) юридично не законні для використання на двигунах стандартних автомобілів і мотоциклів у більшості держав. Однак деякі системи отримали сертифікати на використання в п'ятдесяти державах. Тести , проведені незалежними лабораторіями довели , що ці системи не збільшують кількість шкідливих речовин у вихлопних газах. Все ж , ми рекомендуємо використання тільки юридично законних систем закису азоту для використання на двигунах щоденної експлуатації.


Типи систем закису азоту

Два найбільш популярних типу подачі суміші в системах закису азоту :

сталева спеціальна пластина з каналами уприскування , типу Powershot . Розділова плита , що вмонтовується між карбюратором і подаючим колектором - порт для прямого уприскування закису азоту і додаткового палива безпосередньо в подаючий колектор ;

система спеціальних інжекторних форсунок , що подають N20 і додаткове паливо безпосередньо в камеру згорання ( працює паралельно стандартній системі подачі суміші).
Ці системи можуть подавати величезні кількості N20 з додатковим паливом при рівномірному розподілі суміші для кожного циліндра .

Системи прямої подачі суміші в камери згоряння дають більше 500 додаткових кінських сил для деяких спеціально підготовлених гоночних двигунів. Системи прямої подачі , як правило , вимагають заміни стандартних паливних жиклерів на тюнінгові (більшої провідності ) для регулювання обсягу подаваного палива .


Визначення своєї системи

Кілька важливих моментів.

Щоб уникнути несправностей , а так само правильно розрахувати потужність необхідної вам системи і задати керуючі команди прочитайте супроводжуючу літературу або зверніться до фахівців !

Завжди починайте з малого. Якщо Ви придбали регульовану систему - запустите її з найменшої потужності. У пропонованих системах потрібно дуже мало часу , що б вивести потужність мотора до максимуму. Знизьте непотрібні ризики - не починайте тести системи на граничних потужностях .

Будьте реалістичніше по відношенню до вашого двигуна .
Проконсультуйтеся у фахівців яка максимально можливе навантаження для вашого двигуна .

Тільки ви знаєте точно , що знаходяться у вашому двигуні і якого це якості . Якщо Ви не впевнені в надійності яких або його частин - консультуйтеся у фахівців.

Якщо ви знаєте , що всередині вашого двигуна немає тюнінгових запчастин , то ви знаходитеся в найбільш вигідній ситуації , беручи до уваги , що всі вироби є заводськими з достатнім запасом ресурсу.

Потужність - супутник палива. Додаткова потужність регулюється кількістю додаткового палива подається в двигун , в той час як задіяна нитрос -система. Якщо кількість палива не погоджено з кількістю N20 , ви не отримаєте бажаного результату .

Є два засоби управління кількістю подаваного палива - розмір паливного жиклера і паливний тиск .

Треба пам'ятати , що правильне паливний тиск зчитується манометром , тільки під час роботи системи . Деякі паливні регулятори тиску дають неправдиві свідчення . Як правило , фактичне паливний тиск буде нижче , ніж показник стандартного манометра і може викликати проблеми. При налагодження нітрос -системи орієнтуйтеся на свідчення манометра , яким укомплектована ваша система .

Нітрос має унікальну властивість очищення свічок запалювання до стану , неначе ви тільки їх встановили . Якщо є будь-які знаки детонації типу крихітних нальотів срібла або чорних плям , обложених на порцеляні свічки - треба регулювати тиск подачі N20 . Якщо жало свічки запалювання забарвлене синюватою " веселкою " - треба регулювати тиск подачі N20 . Якщо ви побачите ознаки плавлення жала - треба регулювати тиск подачі N20 і замінити свічки запалювання , поставивши їх з коротшою спідницею і товщим жалом .

Якщо ваша система раптово починає давати збої в роботі , навіть при тому , що ви не проводили самостійно ніяких регулювань після її інсталяції , то найбільш часта причина - засмітився системний або паливний фільтр. Опис , наданий з системі , містить інформацію щодо того , де знаходиться системний фільтр і фільтр подачі додаткового палива. Періодично перевіряйте їх.

Категория: Авто поради | Просмотров: 441 | Добавил: FreeDOM | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
Поиск
Календарь
«  Октябрь 2013  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
Архив записей
Статті по автоелектриці [522]
Статті по автоелектриці
Автосигналізації та протиугонки [100]
Автосигналізації та протиугонки
Іонізатори [4]
Іонізатори
Запалювання [110]
Запалювання
Акумулятори [54]
Акумулятори
Іммобілайзер [24]
Іммобілайзер
Одометри, спідометри [22]
Одометри, спідометри
Кондиціонери [16]
Кондиціонери
Розпіновки [12]
Розпіновки
Електросхеми [287]
Електросхеми
Парктроніки [24]
Парктроніки
Gps навігатор, антирадар [4]
Gps навігатор, антирадар
Інжектор, форсунки [4]
Інжектор, форсунки
Система ABS [2]
Система ABS
Центральний замок [8]
Центральний замок
Інші статті [150]
Інші статті
Своїми руками [148]
Своїми руками
Стартер, генератор [68]
Стартер, генератор
Датчики [90]
Датчики
Схеми [52]
Схеми
Автозвук [42]
автозвук
Авто поради [526]
Авто поради
Пошук ланцюгів [10]
Пошук ланцюгів
Електропроводка [1039]
Електропроводка
Установчі карти [72]
Установчі карти
Підключення Fortin [9]
Підключення Fortin
Автосигналізації [96]
Автосигналізації

Copyright //mashyna.at.ua © 2024
Конструктор сайтов - uCoz