Главная » 2013»Октябрь»22 » Акумулятор. Спільна робота акумулятора і передпускового підігрівача
21:27
Акумулятор. Спільна робота акумулятора і передпускового підігрівача
Акумулятор. Спільна робота акумулятора і передпускового підігрівача
Акумуляторна батарея (акумулятор).
Як показує практика, наші клієнти нерідко стикаються з проблемою розряду акумулятора. Особливо гостро це питання постає в зимовий час. Необхідно розуміти, що проблема існує незалежно від наявності на автомобілі передпускового підігрівача. Акумулятор вимагає до себе постійної, уважного ставлення. Причин поганої роботи акумулятора багато. Але от коли на автомобілі встановлений передпусковий підігрівач, в розряді акумулятора звинувачують тільки його.
Наша
завдання не стільки зняти звинувачення на адресу передпускових
підігрівачів, скільки допомогти клієнту експлуатувати свій автомобіль
взимку. Для
цього і призначений наш обігрівач і при правильному підході до
експлуатації автомобіля та акумулятора в тому числі, проблем у клієнта
виникати не буде. Для цього необхідно розуміти процеси, що відбуваються в акумуляторі, і правильно інструктувати клієнтів.
Необхідно
допомогти знайти оптимальні рішення експлуатації автомобіля,
акумулятора і передпускового підігрівача для кожного конкретного
випадку.
Трохи теорії.
Більшість автомобілів оснащується свинцево-кислотної акумуляторної батареєю. Енергетична ємність спочатку закладається кількістю активних речовин на позитивних і негативних пластинах-електродах. Для переносу заряду від негативних пластин до позитивних, в акумулятор заливається електроліт.
Електроліт
- розчин сірчаної кислоти в дистильованої воді з масовою концентрацією
28 ... 40% з питомою щільністю 1,21 ... 1,31 г/см3. Щільність електроліту - основний параметр характеризує ступінь зарядженості акумулятора.
При
розряді іони і катіони електроліту вступають в реакцію з активною
речовиною електродів, тому концентрація заряджених частинок зменшується,
і зменшується щільність електроліту. При деякій концентрації струм навантаження припиняється повністю. На практиці це може призвести до незворотних наслідків - опливая активної речовини позитивних пластин.
Для восстанавливаемости параметрів акумулятора, щільність електроліту ніколи не повинна падати нижче 1,07 г/см3. При
заряді акумулятора, під дією електричного поля, реакції на пластинах
йдуть у зворотному напрямку, щільність електроліту зростає до
початкової. Далі, енергія, що витрачається на заряд, на збільшення ємності не йде, а витрачається на розкладання води на водень і кисень. Електроліт «кипить». На необслуговуваних акумуляторах кипіння не відбувається, але припиняється зарядний струм. Тривалий перезаряд призводить до зниження рівня електроліту і руйнування негативних електродів. Різниця між повністю зарядженої і повністю розрядженою акумуляторною батареєю завжди становить 0,16 г/см3.
При низьких температурах збільшується в'язкість електроліту і знижується його можливість переносити заряди. Для забезпечення працездатності акумулятора при негативних температурах необхідно збільшувати концентрацію кислоти, тобто щільність. Але це призводить до зниження терміну служби. Тому, ГОСТ 16360-80 визначає щільність зарядженої акумуляторної батареї відповідно до кліматичних зонами:
дуже холодна (Заполяр'я) 1,3 г/см3
холодна 1,28 г/см3
Московський регіон 1,27 г/см3
помірно холодна 1,26 г/см3
тепла 1,22 г/см3
спекотна (субтропіки) 1,20 г/см3
Зарядженість акумулятора необхідно періодично, особливо в сильні морози, перевіряти. Для обслуговуваних акумуляторів заміряється щільність, для необслуговуваних напругу. (Щільність більш точний показник).
100% зарядки при -20 C ° 12,9-13,1 У 1,28 г/см3
75% зарядки при -20 C ° 12,6-12,8 У 1,24 г/см3
50% зарядки при -20 C ° 12,4-12,5 У 1,20 г/см3
25% зарядки при -20 C ° 12,2-12,3 У 1,16 г/см3
0% зарядки при -20 C ° 11,8-12,0 У 1,12 г/см3
Для нашого регіону щільність електроліту не повинна бути нижче 1,28 г/см3. На практиці ж, на нових автомобілях частенько встановлюються акумулятори з щільністю 1,26 г/см3. Європейські
та Японські виробники просто не припускають, що їхні автомобілі будуть
експлуатуватися при температурах нижче -30 C °.
Особливості зимової експлуатації акумулятора.
1. Знижується
температура електроліту, збільшується його в'язкість, зменшується
електропровідність, тому знижується пусковий струм і ефективність
процесу заряду від генератора.
2. Запуск холодного двигуна вимагає більшої потужності і енергії від акумулятора. Це призводить до більш глибокого розряду і зниження ємності акумулятора. Запуск прогрітого інжекторного двигуна триває 0,8-1 сек. Холодного 1,5-2,5 секунди. Для дизелів трохи більше.
3. Збільшується число включених в роботу споживачів - обігрівач салону, обігрів заднього скла, підігрів сидінь і пр.
4. Скорочення
тривалості світлового дня викликає необхідність тривалої роботи
приладів освітлення, що знижує можливості генератора заряджати
акумулятор.
5. Погіршення зимових дорожніх умов призводить до зниження динаміки руху автомобіля, що зменшує віддачу енергії генератором.
Інші причини погіршення роботи і виходу з ладу акумулятора.
1. Окиси на свинцевих полюсах і ослаблення затяжки клем. Після зачистки і затягування клеми необхідно змастити кислостійких мастилом.
2. Натяжка генераторного ременя. Періодично необхідно контролювати і регулювати відповідно до інструкції на автомобіль.
3. Бруд на кришці акумулятора створює електричні ланцюжки струмів витоку. Промийте поверхні акумулятора содовим розчином.
4. Токи саморозряду нової акумуляторної батареї становлять близько 10% на місяць. Через півтора - два роки експлуатації ці струми зростають у 3-4 рази.
5. Знос втулок стартера. Перекоси і тертя значно збільшують струм запуску, і відповідно зростає розряд акумулятора.
6. Струми витоку електроланок автомобіля. Струм витоку менше 15 мА чи не позначиться на стоянку автомобіля протягом 2-х місяців. Струм 30-40 мА дозволять запустити автомобіль після 3-х тижневої стоянки. При великих токах і терміни стоянки від'єднуйте акумулятор. Стоянкове струм 150 мА посадить акумулятор за день - два стоянки. Такий струм вимагає негайного пошуку його споживача.
7. Поїздки
по пересіченій місцевості (удари і сильна вібрація) скорочують термін
служби акумулятора внаслідок осипання активних речовин з пластин.
8. У зимовий час необхідно утеплювати акумулятор. Закрийте частину радіатора охолодження з боку акумулятора для того, щоб захистити його від набігаючого потоку холодного повітря.
9. Найчастіше баланс енергії в зимовий час підтримується на рівні 70 - 85% зарядженості акумулятора. Експлуатація акумулятора при заряді нижче 70% призводить до скорочення його терміну служби. А падіння напруги до 6 В призводить до незворотних змін.
10. Досить
часто на автомобілі встановлюються охоронна система, підігрів сидінні,
світлові прилади, музичні комплекси та ін Ці додаткові споживачі не
враховані в розрахунку балансу електроенергії, і вони знижують
можливості генератора заряджати акумулятор.
Експлуатація автомобіля з передпусковим підігрівачем.
З усього вище сказаного випливає, що найслабша ланка на автомобілі це акумулятор. Власники автомобілів часто не розуміють цього. Звичайно,
клієнту, що тільки що купив в автосалоні сучасний автомобіль, складно
прийняти необхідність постійного контролю стану акумулятора або навіть
її заміну. Але як то кажуть - чудес не буває, і закон збереження енергії ніхто не відміняв. Кліматичних умов, в яких експлуатують свої автомобілі російські автовласники, у світі більше немає. Це необхідно завжди враховувати. Те, що добре "німцеві" у нас не прокатує.
Існує кілька варіантів експлуатації автомобіля в наших холодних умовах. Не
вдаючись в міркування, (ця тема іншої розмови), приймаємо, що
найправильніший, це установка рідинного передпускового підігрівача.
Вимоги до акумулятора при цьому наступні: ємність не нижче 55 А / год. Якщо дозволяє потужність генератора і габарити, ставте більший акумулятор. Якщо акумулятор старше трьох років або власник не знає її вік - краще поміняти на нову. Будь акумулятор перед зимовою експлуатацією необхідно протестувати і при необхідності зарядити від зарядного пристрою. Якщо
проблеми виникають на новому автомобілі, то, швидше за все щільність
електроліту в акумуляторі не розрахована на наші морози. Щоб не «вбити» новий акумулятор, порекомендуйте його зняти, зарядити і поставити на зберігання до весни. На його місце, на зимовий період, можна придбати недорогий російський акумулятор.
Потужність, що підігрівача Гідронік 4/5 кВт. менше 50 Вт. Це небагато. Для порівняння потужність однієї лампи фари 55 - 100 Вт. Але Гідронік, в режимі передпускового прогріву, працює напряму від акумулятора. Тому,
рекомендуйте клієнтам не виставляти на таймері тривалість роботи
обігрівача більше 40 хвилин для авто з двигуном до 3-х літрів, і більше
однієї години для інших. Адже завдання стоїть не прогріти двигун до робочої температури, а підготувати його до теплого запуску. Для цього буде достатньо 40 - 45 C °.
При необхідності перевірте струми витоку штатних електроланок автомобіля. Перевіряти струм споживання Гідроніка - даремна трата часу. Більше ніж вказано в техпаспорті він споживати не може.
Роботу
вентилятора штатної «печі» від «команди» Гідроніка, необхідно
налаштувати так, щоб струм на електродвигун вентилятора не перевищував
2,5 А. Як показує практика, в мороз за -30 C ° запитання прогріву салону
автомобіля стає неактуальним. Значно гостріше стоїть питання про можливість скористатися автомобілем в принципі. Суттєво підвищити температуру в салоні в такий мороз за допомогою передпускового підігрівача, на жаль, не реально. Хоча, існують спеціальні монтажні набори дозволяють прогрівати в першу чергу салон, а вже потім двигун. Але, думаю, що після такого прогріву автомобіль залишиться на стоянці. На двигун ємності акумулятора може вже не вистачити. Тим більше, що на такому морозі пускові можливості акумулятора знижуються на 15-20%. У сильні морози клієнтам можна порекомендувати відключати функцію прогріву салону повністю. Головне, щоб був прогрітий двигун. На запуск теплого двигуна буде достатньо і половини заряду акумулятора. При цьому з дефлекторів практично відразу почне надходити гаряче повітря і салон швидко прогріється.
У
сильні морози рекомендуйте клієнтам по можливості відмовитися від
включення додатково встановленого обладнання (противотуманки, музичні
комплекси ...).
Клієнтам,
які протягом дня їздять на автомобілі менше 30 хвилин (дім-робота-дім) і
при цьому перед кожним запуском двигуна по 20-30 хвилин працює
обігрівач, не уникнути щотижневої зарядки акумулятора від зарядного
пристрою. Бажано, щоб час роботи двигуна було не менше часу роботи підігрівача.
Як організувати зарядку акумулятора? Необхідно шукати якийсь вихід. Можливо, на стоянці є мережа 220 В, можливий змінний акумулятор, можна домовитися з найближчим автосервісом. Але енергію акумулятор може накопичити або від стороннього зарядного пристрою, або від генератора при працюючому двигуні. Інших варіантів немає.
На даний момент ми опрацьовуємо схему підзаряду акумулятора за допомогою сонячних елементів. Можливо, це буде деяким варіантом вирішенням проблеми.
128real money earning apps in pakistan(21.11.2024 09:07)
0
Top Apps to Make Money in Pakistan, To Start Making Money, For Anyone Who Wants to Make Money, Ideal Options for Making Money in Pakistan, That Are Suitable for Everyone, Is it possible to earn money in Pakistan through applications?, which you need to know, for a calm earnings, Passive income in Pakistan through applications: myth or reality?, Interesting platforms for making money in Pakistan, Effective strategies for making money in Pakistan through apps, which bring a stable income, The most interesting apps for making money in Pakistan, Innovative platforms for making money in Pakistan, for making money without investment, which will help you achieve financial stability, Legal ways to earn money in Pakistan through apps, to increase incomebest earning app in pakistan <a href=https://makemoneyonlinehappy.com/>best online earning websites in pakistan</a> .
Hmm is anyone else encountering problems with the images on this blog loading? I'm trying to find out if its a problem on my end or if it's the blog. Any suggestions would be greatly appreciated. купить диплом в самаре http://newrealgames.ru/diplom-po-tvoim-pravilam-priobreti-obrazovanie-kotoroe-tebe-nuzhno https://iqtorg.ru/forum/user/18342/ https://cahaya.my.id/купить-диплом-СЂС„-РІ-РјРѕСЃРєРІРµ-ускоренное-Рѕ http://forexsnews.ru/poluchite-dokument-podtverzhdayushhiy-vashi-znaniya-i-navyiki-prosto-i-dostupno https://prof-komplekt.com/club/user/4861/blog/10287/
Simply want to say your article is as surprising. The clearness for your publish is simply nice and that i could suppose you're a professional in this subject. Well together with your permission let me to seize your RSS feed to stay up to date with forthcoming post. Thanks a million and please continue the rewarding work. купить диплом для иностранцев http://shockmusik.ru/gde-i-kak-kupit-diplom-s-nastoyashhey-zashhitoy https://nc750.ru/member.php?u=2812 https://www.bideew.com/create-blog/ https://indianwomenorg.com/read-blog/4277 http://mymotospeed.ru/diplom-v-odin-klik-priobreti-obrazovanie-bez-lishnih-hlopot
What's up to every one, as I am genuinely keen of reading this web site's post to be updated daily. It contains fastidious material. купить диплом в самаре http://ukrevents.ru/byistryiy-put-k-karernomu-rostu-kak-kupit-diplom-i-dobitsya-uspeha/ http://www.club-kia.com/forum/thread30748.html http://financetimenews.ru/kupit-diplom-rf-v-moskve-dostupnyie-tsenyi-i-bezopasnost/ http://recept-food.ru/kupit-diplom-ofitsialnoe-oformlenie-i-garantii https://manipureducation.gov.in/complaint-box/
Hi friends, its enormous post concerning teachingand completely explained, keep it up all the time. купить диплом в петрозаводске http://diplom-msk.ru http://neftgaztek.ru http://teh-diplom.ru
whoah this weblog is magnificent i really like reading your posts. Keep up the good work! You already know, lots of individuals are hunting round for this info, you can help them greatly. купить диплом в калининграде http://oskol-sport.ru http://kinelgorod.ru http://rost507.ru
Nice post. I learn something new and challenging on blogs I stumbleupon everyday. It will always be exciting to read articles from other authors and practice something from other websites. купить новый диплом http://dialognsu.ru http://sip-vuz.ru http://mir-forum.ru